reika

Deformovaná jablíčka – čím to je?

Dobrý den, mám sloupcovitou jablůňku SUNCATS a její plody jsou deformované. Nevíte, čím to může být? Nějaká nemoc? Dá se to napravit? Děkuji.

Odpovědi
Drap

Nemyslím, že je to choroba, nebo alespoň ne v tom pravém smyslu, zvláště nejsou-li jablka taková každý rok. Myslím, že je to způsobeno ne příliš vhodnými podmínkami při vývoji. Chuťově by to nemělo být poznat. Osobně bych to neřešil a počkal co to udělá příští rok. Pokud by to přetrvávalo, navštívil bych opravdu nějakého odborníka.

Emefej

Měl jsem to před lety podobně. Odborník mi řekl, že je to pozůstatek po sání mšice jitrocelové.