Dcera ukončila SŠ MATURITOU,ZATÍM NENAŠKA ZAMĚSTNÁNÍ.OD ZÁŘÍ PŮJDE ÚŘAD PRÁCE,MÁ NÁROK NA NĚJAKÉ SOCIÁLNÍ DÁVKY? Děkuji

Nejlepší odpověď
1popelka1

Na podporu v nezaměstnanosti máte nárok, pokud jste vykonávali alespoň 12 měsíců v rozhodném období zaměstnání nebo jinou výdělečnou činnost, která zakládá povinnost odvádět pojistné na důchodové pojištění a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti, přičemž rozhodným obdobím se pro posuzování nároku na podporu v nezaměstnanosti rozumí poslední 3 roky před zařazením uchazeče o zaměstnání do evidence uchazečů o zaměstnání.

Jedině, že by si dcera při studiu oficiálně přivydělávala v pracovním či brigádnickém poměru, ve kterém je za ni hrazeno sociální pojištění – pak nárok na podporu má.

Další odpovědi
lilibou

nárok na dávky nemá, ale doporucuji si zazadat o rekvalifikacní kurz..nejen ze se v necem zdokonali a ziska praxi, ale je to placené..60% z průměrné základní mzdy což dělá cca 3200,–
aspon nejake penize..

rybíz

Na podporu nárok nemá ( viz. výše ). Nepíšete jakou udělala střední školu. Je mladá, pružná, svobodná, radil bych jí , aby se porozhlédla v cizině. Určitě by se tam lépe uplatnila a nesrovnatelně více si vydělala.

colombo3

Neodpovídáte na otázku této pani,ona se neptá na podporu, ale na sociální dávky, které se vyplácejí jinde.Ano má nárok,musí být na úřadu práce vedena a sociálka jí dá "nějaké"sociální dávky v minimu.Nepleťe si podporu s dávkami.