Lotr2008

Dávali jste ve škole učitelům nějaké přezdívky?

My třeba němčináři říkali Mongolský červ, tělocvikáři *****, chemikářům Brouček a Darwin atp.

Odpovědi
Kelt

Ano, bylo to různé. Většinou jsme říkali upravené jméno – Dáša, Růžena, a dál si nevzpomenu.

orwell

Jistěže. Každej pořádnej učitel měl pořádnou přezdívku.

Drap

Samozřejmě, to se dělávalo, děá a bude dělat.

paul1

Ne každému, ale např. jachtař pro učitele, který měl plachetnici, šušeň fyzikářovi, který se často šťoural v nose, třídnímu tříďas, nebo podle předmětu, který učil – matikář atd.

Wallace

Týýý brďo, toho bylo. Ani si nevzpomenu na všechny. Někteří byli na ZŠ, někteří na gymplu. Třeba si teď náhodně vzpomínám na fyzikáře Číču, tělocvikáře a učitele zemáku Adolfa (byl malý s hustým knírkem, dnes bych ho spíš tipoval na německého pornoherce z 90. let, ale já v té době ani význam slova „porno“ neznal…), matikářku Kočku, češtinářku Metráčka apod.

A jak jak prosímtě přišel na Mongolského červa? xD

Dvorní šašek

Ano, třeba luční koník, detektiv či milfka.

Justin1

Ano, většinou byly nějak odvozené z křestního jména nebo příjmení toho učitele nebo to byla přímo nějaká domácká podoba křestního jména (například Jéňa, Standa), ale někteří spolužáci měli i kreativnější nápady na přezdívku, z nichž nejpovedenější byl podle mě Hurvajs.

Filip84

Určitě, ale neměl jí každý a někdo si jí už „přinesl“. Třeba na učňáku jsme měli učitele, kterému se říkalo „Mafuko“ a znamenalo to malý fusatý kokot, prý (byl to knírač). Přitom to byl učitel oblíbený, o té přezdívce věděl, nevadila mu, a tak nějak nebyla brána ani jako peyorativní. 🙂