Datumy v pracovní smlouvě a ve výpovědi se vztahují ke kalendářnímu nebo k pracovnímu dni?

Jedná se o údaje dne nástupu zaměstnání,případně při výpovědi ukončení zaměstnání, když poslední den v měsíci je sobota nebo neděle.

Odpovědi
Jambalaya

Datumy v pracovní smlouvě se vztahují vždy ke dni kalendářnímu.
Avšak data reálná se vztahují vždy ke dni, kdy zaměstnanec skutečně pracoval.
Tedy nemáte-li v sobotu a neděli směnu, váš pracovní poměr fakticky končí v pátek, zaměstnancem jste ale až do neděle.