Kesav

Mohu prodat prodejnu, kterou mně daroval dosud žijící otec? Co když nebude souhlasit?

2001 letos prodej nemovitosti. Darovano od otce ktery zije ale aby nepozadoval navraceni penez kdyby s tim on nesouhlasil.jiny problem neni.

------,

Darovaci smlouva prodejna potravin z r.2001 nyni prodej. Muze to byt? Aniz by mel nekdo pripominky? Ano darovano v roce

Odpovědi
Mp2

Pokud ti ji daroval v roce 2001 a ted ji prodaš, je to v pořádku.. Ale aspoň mu o tom předem řekni..

Normalne si s nim o tom promluv.. I kdyby po tobé chtěl cast peněz, nevim, v čem je problem..
Však jste rodina a tys to dostal darem… Tudiž jsi do toho nic nedal…

Zase se vžij do role otce…
On ti daruje prodejnu, je starej a má ješté neco před sebou.. Spíš bych čekal, že mu automaticky něco dáš..
Kdyby umřel, ty po ném dědíš… A taky nepřemýšlí nad tím, jak té oje*at.. ..

Prosté si projdi v hlavě, co pro tebe otec kdy udélal a pak se sám sebe zeptej, jestli ho ojeb*š za zády nebo mu to řekneš…

Čeho se bojíš ?
On ti řekne, že si to dostal darem a ať si s tim delas co chceš… Oba budete spokojení..
Lepší, než abys to prodal za zády a pak se hádali, že to před nim tajíš..

No a v případě,že spolu nejste za dobře, tak to proste prodej… Dostal si to darem a prodavas to skoro po 20 letech…

nyjono

Jako, že někdo dostal darem prodejnu potravin a nyní ji chce prodat?
Trochu víc info by neškodilo.

Drap

Může to tak být. Dosti zmatený dotaz

Hlada

K případu je velmi málo informací, takže jen obecně. Pokud je nemovitost ve výlučném vlastnictví bez dalšího omezení, není k prodeji potřeba souhlas předchozího majitele. Jestliže ale jde o dar otce, mělo by být v normální rodině samozřejmé, že o prodeji bude vědět a bude souhlait. V opačném případě by se mohlo stát, že by mohl, při splnění zákonem daných podmínek, uplatnit možnost odvolání daru. Pak by měl nárok na vrácení nemovitosti nebo vyplacení kupní ceny.