hr

Jak je to s poplatky za VŠ studium, když se po studiu ve 27 letech rozhodnu pro další studium?

Zdravím, je mi 27 let a minulý rok jsem dokončil magisterské studium na ČVUT a uvažuji o tom, že bych šel příští rok jestě něco studovat, proto bych se vás chtěl zeptat jestli nevíte jak je to s poplatkama za studium na vejšce, když mi bylo už 26. Jestli bych si musel platit nějaký poplatky?

Díky, za odpověď.

Odpovědi
mosoj

Ano studium se platí a odvádí se zdravotní pojištění. Sociální nevím, ale spíš ne. Prostě již nemáš nárok na status „student“.

Dochy

Pokud se nemýlím, tak na státních školách se školné platí jen v případě přetažení standardní doby studia o více než rok. Při studiu na druhé škole se počítá lhůta znovu. (Pokud předchozí studium bylo řádně dokončeno)

Mosoj se mýlí, studium na státních školách je pokud vím bezplatné. Na soukromých se platí dle jejich podmínek. Ano, zdravotní pojištění si student musí platit jako osoba bez zdanitelných příjmů, ale to není poplatek za studium.