Fienir

Dalo by se Frisco považovat za drogu?

Mění mi stavy vědomí a rád ho piju, takže by se dalo říci, že tu definici splňuje. Ale přece jen, pořád je to jen neškodné Frisco.

Odpovědi
Anonym012

Furt se jedna o alkohol a ten stavy vedomi jako takovy ovlada

annas

Frischo obsahuje cukr, takže i na cukru vzniká závislost, takže působí jistým způsobem jako droga, i když legální. ,

Tvrdí to odborníci, prrotože nadměrná konzumace cukru ovlivňuje zdraví.
Jak sám píšete, nesvědčí vám ani malé množství alkoholu, které v tomto nápoji je. Záleží na tom, kolik je vám roků. a jaké množství vypijete.

Víc v odkazu o nebezpečí cukru
https://www.li­dovky.cz/relax/do­bra-chut/cukr-je-droga-proto-telo-touzi-po-vetsich-davkach-rika-vyzivarka.A150401_144­540_dobra-chut_ape

Přečtěte si otázku uživatele Keplera
„Je možné, že závislost na alkoholu a na sladkém je stejné povahy?“

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-mozne-ze-zavislost-na-alkoholu-a-na-sladkem-je-stejne-povahy

Edison

Evidentně není neškodné. Jak podle toho, co píšeš, tak i podle toho, co píše Annas. Nemluvě o tom, že závislost může vzniknout na čemkoli.

aliendrone

Udávaný obsah alkoholu>
Frisco – 4,5%
Prazdroj – 4,4%
Takže je to „obyčejná“ dvanáctka, tudíž pokud ho vylemtáš 10 kousků denně (tedy ekvivalent 6ti plzeňských Prazdrojů), dost dobře bych v tom drogovou závislost (na alkoholu) mohl vidět.

Ale chápu tě, taky jsem do ciderů blázen tak moc, že jsem je začal preferovat před Prazdrojem. Nejlepší jsou čistě jablečné, všelijaké exotické příchutě nemusím, i když hodně babuchen z rodiny začaly „ujíždět“ na Strongobow Honey. :)