dust8

Dal by se olej v odkazu použít pro namazání ložisek ventilátoru notebooku?

Zde: https://oleje-vazeliny-cistice.heure­ka.cz/olej-na-kola-a-sici-stroje-atlantic-oil-100ml/#

Mám něco takového v garáži a mažu si tím řetěz kola? Je to vhodné? Je to prý i na šicí stroje.

Nebo si musím koupit něco spešl u prodejce počítačů? Jak se jmenuje to co používáte vy? Dáte i odkaz? Díky moc.

Nejlepší odpověď
anonym

Viz článek „oživování ventiáltoru“ https://goodpc­.7x.cz/rubriky/pc-tuning-opravy-a-upravy/ozivovani-ventilatoru kde radí kombinaci vazelíny s olejem do převodovky PP90 … většina lidí ale opravdu prostě jen koupí za stovku nový ventilátor (pokud to vyloženě není nějaký nenahraditelný atyp) a tohle neřeší.

Další odpovědi
dubraro

Já něčím takovým ventilátory mažu a zatím si nestěžují.

cochee

Pokud je to starý nějaký ventilátor, dá se to ještě namazáním na chvilku zachránit – zrovna na takovou dobu, jaká je nutná k zakoupení nového ventilátoru. Je-li to moderní ventilátor s fluidním(-i) ložiskem (-y), znamená namazání téměř jistě jeho smrt, páč originální olejová náplň má přesně definované parametry (viskozitu atd.), aby vytvořila ten plovoucí efekt, který fluidní ložisko využívá. V každém případě na tu výpomoc je třeba použít něco s velmi malou viskozitou, olej na šicí stroje je myslím tak na hraně použitelnosti. Klidně zkus WD, i když to vlastně vůbec mazadlo není. Vhodnější bude třeba silikonový olej.