atlas

Dají se na tabletu psát poznámky?

Píšu nečitelně, proto mě napadlo vést poznámky elektronicky. Jako první mě napadl notebook. Ale kromě té čitelnosti má spoustu nevýhod: je příliš težký, velký, blbě by se z něj učilo, to znamená poznámky tisknout a opět tahat do školy, to znamená dvojnásobná hmotnost ,poznámky+ntb, dále výdrž notebooku, celkem mizerná, v neposlední řadě hlučnot ntb, která může být pro ostatní nepříjemná,…

pak mě napdadla myšlenka tabletku s pouzdrem s klávesnicí
Je to reálné psát si poznámky do tabletu(s pouzdrem, které má klávesnici)?
Výhody: váha, velikost; tablet lze vzít sebou všude, dobře by se z něj učilo, není nutné 100% tisknout poznámky, učit lze kdekoliv… dále výdrž,.....
otázkou však zůstává: je to reálné?
zvládne toto každý tablet, nebo je třeba investovat do drahého? Tedy lze dokoupit pouzdro s klávesnicí i k nejlevnějšímu tabletu cca za 2000 Kč? Je lepší s Android, či Windows?

Podotýkám, že mám doma starší NTB, který ale funguje dobře (používám na vše)…
Mobil mám klasický tlačítkový(bude to znít to divně, ale mně stačí),tablet ani nic jiného nemám, dotykový chyrý telefon také ne…

tabelet bych měla sloužil vyloženě jen do školy na poznámky místo sešitů, možná by se občas šiknul na cestování, a foťák (jen ale na tabletech stejně není příliš kvalitní…

*(pro odpůrce, zápisky byly pouze, u kterých je to reálné,tudíž na matiku, fyziku je stejně nejlepší sešit
a koupě malého notebooku v nejbližšší době nepřichází v úvahu,notebook jeden mám a ten mi stačí…

Předem všem děkuji za přečtení, jakoukoliv radu, zkušenost…

Odpovědi
dubraro

Poznámky se na tabletu píší hodně nepohodlně, pokud to není typ se speciálním stylusem a vestavěným rozeznáváním písma (některé drahé Samsungy).
Já jsem byl před touto volbou před několika lety a zvolil jsem malý notebook s 11" obrazovkou. Není o mnoho větší než tablet, vydrží na baterky 5 hodin, pohodlně se na něm píše a dá se na něm dělat prakticky všechno, kromě náročnější grafiky. Používám OS Linux Kubuntu v modifikaci pro malé obrazovky.

gecco

Přesně to používám – tablet 8" v pouzdře s klávesnicí…
Dostatečně pohodlné (cca malej notes), dostatečně lehké a malé (samotný tablet se vejde do náprsní kapsy bundy nebo zadní riflí), výdrž cca 8 hodin (takže stačí +powerbanka cca 10Ah na 24 hodin)…
Foťák – 5 MPix + na nafocení nějaké poznámky (jízdní řád, cedule na vývěsce, v CHKO…) nebo QR kodu stačí bohatě…
😉
_____________­____________________
Jen dodám, že notes je pohodlnější (a běžná klávesnice ještě více) – přecejen nemám útlou dívčí ručku…
😉
Ale – k tabletu:

  • doporučuju aspoň 1 GB RAM a 8 GM úložiště (lépe dvojnásobky), aby ti šly spustit aplikace (jako nějaký zápisník, nějaké ´Office´…), osobně používám ještě čtečku knih, browser, mapy, navigaci, FM radio, přehrávač MP a videa
  • nehraju hry
  • tablet mám za necelé 4 (včetně SD a Gorilly), ale stačil by ti podobný (7") za 2; pouzdro s kláveskou za stovku
  • psaní rukou bez klávesnice (ext. či virtuální) je fakt těžko využitelné, to už je lepší přepis mluveného hlasu (ale ten zase těžko využiješ v hodinách).

😉
Máš-li ještě nějaký dotaz, pokračuj v Diskusi…
😉

mosoj

To to nepřečteš ani po sobě ?