bestanswer

Dá se zpětně zjistit, kdy mi byl doručen doporučený dopis ?

došel mi oznámení, které nabývá právní platnosti za 30 dnů po doručení, a já bych potřeboval získat nějaké potvrzení o tom, kdy mi byl doručen, je to možné ?
Doplňuji:
To potvrzení o doručení jsem podepisoval, ale nechali si ho na poště. Takže by mi to měli vydat ?

Nejlepší odpověď
Funna

takovýto dokument by měl být doručen do vlastních rukou…a při jeho přebírání jsi podepsal potvrzení o jeho převzetí…a na něm je samozřejmě i datum…a pokud ho nemáš, tak by ho měli mít založené na poště…
Doplňuji:
pokud tohle listonoš udělá, tak si klidně můžeš stěžovat na poště…porušil svou povinnost…dopis do vlasních rukou musí předat do vlastních rukou, nebo napsat a hodit do tvé schránky „oznámení o nedoručení“ a nechat ti ho na poště…jenže pak je to takové podivně nelogické, protože pokud si do 10 dnů tenhle dopis osobně nevyzvedneš, nastala právní lhůta pro doručení a dopis je ti hozen do schránky a považován za doručený…jenže i tuhle informaci musí pošta (zvlášť u dopisů s pruhem na kterých je dodejka) evidovat…takže na poště MUSÍ mít záznam o tom, kdy byl dopis doručen…

Další odpovědi
badisko

ne neni …posta o tomto urcite vede zaznamy …
Doplňuji:
Funna …ono je to stim dorucnim do vlastnich rukou spise tak ze je to na listonosce …nekteri ti ho klido hodi do schranky a smitec .....to se ti jeste nestalo?…ona si proste jen zapise ze ho dorucila :D

cukrar

Pokud víte přibližně datum, určitě Vám to na poště dohledají..