Avatar uživatele
df

Dá se z právního hlediska pronajmout firma?

Zajímavá 0 před 1518 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Tenten

V zákoně se vždycky najde nějaká výjimka. Takže ano dá.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

Z právního hlediska je to paskvil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Samozřejmě, že ne. Pokud někdo nabízí „pronájem firmy“, tak tím nabízí možnsot podnikat přes nastrčené osoby. To sebou nese klasické problémy bílých koní a obcházení čehokoliv: jakýkoliv problém je hned rovnou pořádný průšvih.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Ano, právní hledisko to umožňuje, ale není to tak jednoduché. Firma jako taková se nepronajímá, je to spíše převod podniku nebo jeho části, kdy nájemce převezme všechna práva a závazky spojené s podnikáním. Tento proces je podrobně upraven v Obchodním zákoníku a je nutné ho řádně zakotvit v nájemní smlouvě. Je také důležité si uvědomit, že pronajímatel má stále některou odpovědnost za firmu a je potřeba pečlivě zvážit všechny aspekty a rizika. Doporučené je se na tento proces obrátit na právního odborníka.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
df

Koukám, samé kvalifikované odpovědi.

před 1517 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

A co bys chtěl slyšet?

před 1517 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
df

Chtěl jsem odpověď od člověka, který s jistotou ví, jestli toto zákon umožňuje či ne. A pokud umožňuje, jak se na to jde.

před 1517 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

Tak jde se na to dle § 2349 NOZ, ale jak jsem psal, je to poměrně složitá věc. Myslím, že tobě to při vší úctě, k ničemu nebude.

http://zakony­.centrum.cz/ob­cansky-zakonik-novy/cast-4-hlava-2-dil-2-oddil-4-paragraf-2349

před 1517 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
df

Kdybych chtěl studovat zákony,tak si je vyhledám bez tvé pomoci a nepokládám otázky zde. Hlavně, že víš, že mi to k ničemu nebude a že je to složité.

před 1517 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

Četl sis to vůbec? Prvně pronajmout jde závod, pak si musíš ujasnit co je závodem a ano, může jím být i firma, ale třeba i nemocnice. Pokud ti jde o markeringový trik co nabízejí všelijací zprostředkovatelé firem online, tak formuluj otátku přesněji, protože v takovém případě se o skutečný pronájem nejedná.

před 1517 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek