Col8B

Dá se vyžehlit plakát?

Při převozu se musí plakáty stočit, čímž se pokroutí. Když je potom pověsím na zeď, jsou pokroucené stále. Chtěl bych si je vyžehlit, aby byly rovné, ale bojím se, že je tím zničím. Je nějaká možnost, jak je narovnat (např. vyžehlit je přes nějakou látku nebo tak)?

Nejlepší odpověď
Drap

Některé se mohou žehlením poškodit u některých to jde. Pokud je jen stočený, stačí ho srolovat obráceně a on se srovná. Nebo rozvinutý zatížit na nějaký čas na rovnou plochu.

Další odpovědi
dubraro

S velkoformátovými fotografiemi na výstavu se to dělá tak, že se nalepí na karton nebo na kapu. Existuje na to speciální lepidlo ve spreji.