jawi2009

dá se vyndat ze stare(±15let) tv elektronka?

Nejlepší odpověď
Hlada

Samozřejmě. Všechny elektronky v TV jsou zasunuté v paticích, aby se daly vyměňovat. Televizor s elektronkami ale bude starší. Před patnácti lety se už nepoužívaly.

Další odpovědi
brillant

Ano dá, např. obrazovka.

www

Takhle staré TV mívaly většinou už jedinou elektronku a to obrazovku. I ta se dá vyndat, horší už bude výměna (nové převážně nejsou). To samé platí u elektronek i dalších.

honza19hk

Každá elektronka se dá vyndat,v tomto případě to je celá obrazovka, u starých televizí byly ještě elektronky jako takové-tzv lampy , a ty se dají také vyndat. Jednu doma mám.

Obrazovku vyndáš tak,že sundáš katodu na zadní straně na tom sosáku,odpojíš přísavku s VN kabelem a obrazovku v rohách odšroubuješ od krytu televize,pak by se měla dát vytáhnout.
Jen pozor ať se ti nerozbije,vzniklý výbuch tě může vážně zranit nebo zabít.

GTA Andreas

Oprava katody bez vyndat: http://alfaelek­tronky.cz/pra­xe/oprava.html
Doplňuji:
To tady radíte bez záruky, jen tak vy blbci? Bez upozornění že se nesmí dotknout na obrazovce toho kulatého ďolíku páč uvnitř zůstává napětí? To až budou psát v rubrice krimi tak se mu budete smát?