toxino007

Dá se sehnat chemická sloučenina Resiniferatoxin?

Tato sločenina dosahuje hodnoty 16 miliard SHU
Což z ní dělá nejpálivější věc na světě. Dá se nějak sehnat?
Musela by být sranda jí ochutnat.
Nebo smrt? :?

Odpovědi
anonym

K čemu ti to bude?
Ochutnat bys jí určitě nechtěl.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Resinifera­toxin

cochee

Už byla chemicky syntetizována, ale k čemu by to bylo dobré vyrábět? Myslím, že v případě potřeby by bylo daleko levnější ji extrahovat z těch pryšců. Podle mě se sehnat běžně nedá, nevidím využití. Laboratorně se využívá při vývoji nové generace analgetik. Takže asi seženeš, máš-li známého ve vývoji nějaké farmaceutické firmy, pokud ovšem vývoj není teprve někde na univerzitě. Jo a u toho jednoho pryšce, co roste v Nigérii, místní farmáři používají „mléko“ té rostliny jako insekticid.