Avatar uživatele
Pokročilý

Da se obchodovat bez nejakeho postihu?

Kdyz bych zjistil, ze mi neco muze aktivne vynaset (prijem penez) a nejedna se o pasivni prijem, jen jednou za cas neco (dejme tomu 3x do mesice) v radku tisic korun (treba do 30 000)?

Dodatek: Neni to jisty pasivni prijem

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Obchodovat se dá bez postihu při splnění zákonem daných podmínek.
Co je a co není podnikáním je stanoveno v §2 a 3 živnostenského zákona.
Jaké příjmy podléhají placení daně je určeno zákonem o dani z příjmu.
Zákony nerozlišují příjmy na aktivní a pasivní.


Avatar uživatele
Stříbrný

Obchodníku, na co se vlastně ptáš?


Avatar uživatele
Zlatý

Jistě.

Pokud nastudujete živnostenský zákon + související předpisy
a pokud nebudete podnikat bez živnostenského oprávnění, lze
obchodovat bez jakéhokoliv postihu.

I méně často opakovaná činnost za účelem dosažení
zisku je podnikáním.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

Mc Merkurion

... aktivně bych otázku srozumitelnil, ať nemusim pasivně přihlížet ...

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2534
Zlatý ivzez 1439
Zlatý standa 1255
Zlatý mosoj 709
Zlatý led 628
Zlatý gecco 534
Zlatý JájsemRaibek 492
Zlatý marci1 487
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Kepler 443

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.