Anonym012

Da se obchodovat bez nejakeho postihu?

Kdyz bych zjistil, ze mi neco muze aktivne vynaset (prijem penez) a nejedna se o pasivni prijem, jen jednou za cas neco (dejme tomu 3× do mesice) v radku tisic korun (treba do 30 000)?

Dodatek: Neni to jisty pasivni prijem

Odpovědi
Hlada

Obchodovat se dá bez postihu při splnění zákonem daných podmínek.
Co je a co není podnikáním je stanoveno v §2 a 3 živnostenského zákona.
Jaké příjmy podléhají placení daně je určeno zákonem o dani z příjmu.
Zákony nerozlišují příjmy na aktivní a pasivní.

Klaproth

Obchodníku, na co se vlastně ptáš?

ivzez

Jistě.

Pokud nastudujete živnostenský zákon + související předpisy
a pokud nebudete podnikat bez živnostenského oprávnění, lze
obchodovat bez jakéhokoliv postihu.

I méně často opakovaná činnost za účelem dosažení
zisku je podnikáním.

Mc Merkurion

… aktivně bych otázku srozumitelnil, ať nemusim pasivně přihlížet …