ivzez

Dá se nějak zabránit obtěžování zpravodajskými (informačními) we­by?

V poslední době (± od začátku roku) mi v prohlížečích snad na všech zpravodajských/in­formačních webech vyskakují nabídky mimořádných zpráv a/nebo upozornění.

Screenshot jsem udělala z Firefoxu, ale nabídky se objevují i v dalších prohlížečích. Dalo by se tomu nějak „globálně“ zamezit?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Např. ve Firefoxu v „Možnosti/Soukromí a zabezpečení/O­právnění/Ozná­mení > v nastavení zaškrtnout "Blokovat nové žádosti o povolení posílat oznámení“ by MĚLO pomoci. Všiml jsem si, že to nefunguje na 100%, ale i částečná úspěšnost je lepší než vůbec nic, no ne? ;) :D :D

Další odpovědi
led

Môžte napríklad použiť Adblock
pozrite si: https://suppor­t.mozilla.org/cs/pro­ducts/firefox/ma­nage-preferences-and-add-ons-firefox/install-and-manage-add-ons?as=u&utm_sou­rce=inproduct

independent

To bude tím servrem, mně to dělá jen aktualne.cz a reflex.cz, tedy ty, co se k nim doklikám ze seznamu.

Edison

Ještě, že to nečtu… 😁 Ale ani AdBlock není všemocný. Mnohdy to servery odhalej, nebo obejdou. Některé bez vypnutí AB ani celý obsah nezobrazí, některé ani po vypnutí AB. Ale tohle s AB nemá moc společného.

Kepler

Adblock nepomůže, protože to není reklama. Řešení je prosté: všechny tyto nabídky vytrvale odmítejte! Ne, děkuji. To je celé, nic nežádoucího mi nikdy nepřišlo. Globálně odmítnout nabídky asi nejde. Podobně jako při návštěvách e-shopů jsem upozorněn, že web chce sledovat mou polohu. Takú figu borovú!

Brblal

Já mám jeden soukromej mail a s ním komunikuju jen s kamarády, na ten mi nechodí vůbec žádný SPAM.
Dále mám mail a ten používám zde a jinde, na ten už mi nějaké nabídky chodí, ale já tam týdně jdu přes webové rozhraní a většinu reklam smažu, na nic neklikám.

Mc Merkurion

@Brblal: … nejde o mejl
@independent … dělá to i z jiných prohlížečů …
… Adblock je na reklamu, na vyskakovací okna, toto to nejni …
… v chrome (dělá to i firefox) se mi objeví před tímto upozorněním, že tento web žádá o povolení oznámení na ploše, dám zamítnout a je chvilku klid … jakmile vymažu sušenky, je to opět nanovo …

elkon

Blokovat vyskakovací okna. není to na 100%, ale většinu to nepustí.

orestez

Teď už je konec legrace. Při kliknutí do vyhledávacího pole se samovolně zobrazují otázky jako holka ubila psa, Most atd. a čovek musí číst nechtěné zprávy. Když napíšu čovek, googlovská sviňklávesnice opraví na člověk.
Prohlížeč od Ghostery, mnozí ví co to bývalo, co to dokázalo, už nevydržel peněžní tlak. Z uživatelů mu nikdo neplatil. Zato Google mu nabídl neznámou sumu ryb za to, že skončí se svými skripty na blokování reklam.

ADBlock můžete rovnou odinstalovat. Odebírá z výkonu CPU, navíc podobně jako u Ghostery nevyžil s pár darovanými dolary od pár lidí, ale musel přistoupit na hru reklamních společností. Což se lte rovnou dočíst v podmínkách. Že některé nerušivé reklamy budou pouštěny. No, budeme muset každej měsíc posílat funkčnímu uBlock aspoň 10 Kč. Ten je aktuálně funkční.
Googl prodává reklamy a má peněz moc. Takže by přeplatil i uBlock, když bude chtít. Takže je to otázka jiná, než peněz. Udržet funkční prohlížeč jako bývalá Opera verzí 12. S absolutní osobní kontrolou a řízení cookies, to už si málokdo pamatuje co uměla.

orestez

Ivzez, když po vás budou dědit screeny, nepřetrhnou se při dělení?

ivzez

Nerozumím…

aliendrone

led>>> Nevím jaký AdBlock máte na mysli (dělají se různé, obvykle pěkně „vypečené“ klony), ale originální AdBlock (dlaň v červeném 8miúhelníku) to neumí.

ivzez

@Independent → je to možné, v poslední době
jsem na Aktuálně zavítala o něco častěji.

@Led → AdBlock na to podle mne stačit nebude.

led

preto som tam dala aj odkaz

ivzez

Ten odkaz ohledně správy doplňků znám.
AdBlock mám, ale nepomáhá.

Tohle není „klasická“ reklama. Weby, které člověk navštíví, protože si tam chce něco přečíst, nabízejí možnost dalších zpráv nebo upozornění. → Není to ani „klasický“ spam.

Zablokovat to nemůžu ani v souboru hosts,
protože pak už by se mi ten web nenačetl vůbec.

orestez

Ano, to je přesně ono. Google ty vývojáře přeplácí. Od nás nedostanou groš. A mobilní prohlížeč ghostery před rokem vypadal skvěle – do doby aktualizace. A nainstalovat starou verzi nejde. Nezobrazoval ani překrývací upozornění jak používají na iDnes atd.

ivzez

Jj, na iDnes jsou také.

ivzez

Před chvílí jsem na to narazila na Aukru…

aliendrone

To poněkud nechápu, všechny zde v odpovědích i v diskuzi jmenované stránky jsem zkusil a ani jedna s nabízením oznámení neotravuje (ve FF při zakázání dle mého návodu). :o

ivzez

Teď ještě musím přijít na to, jak to zakázat u sebe. Firefox používám v němčině, nenapadá mne, který název by nejlépe odpovídal.

Asi položím další otázku a přidám screen…

led

vlezú všade. nepomáha ani spray.

Brblal

Žádné reklamy nejsou na vyhledávači:

http://duckduc­kgo.com

ten používám a také Seznam

ivzez

Brblale, nejde o e-mail ani o reklamu.

led

Ešte je jedna možnosť. Je možné, že pri inštalácii niektorého programu sa vám nanútil reklamný server. Väčšinou to bežný užívateľ pri inštalácii nezbadá. Skúste si prebehnúť počítač, niektorým "antišpionom – vyhľadávačom a čističom. Poraďte sa s softwarovým odborníkom na tento problém vo vašom okolí, aby vám pozrel do vášho počítača.

Mc Merkurion

… to nejni reklama, je to přímo vždy odkaz na daný web … například: chcete odebírat novinky z aktuálně a podobně … přihlašte se, ať o nic nepřijdete atd …

ivzez

Přesně tak → jde o nabídku toho webu, na kterém si chci něco přečíst.

ivzez

Umím si ohlídat instalační programy.
Navíc nejde o reklamu.