Jan Kunčar

Dá se doma amatérsky vyrobit rouška na obličej proti nákaze?

Co k tomu potřebujeme a jaký je postup?

Nejlepší odpověď
Edison

Nedá. Leta bys měl odpovídající nanotkaninu a uměl s tím pracovat. Tvářecí stroje, které vytvarují RESPIRÁTOR z několikavrsvého sendvičového materiálu.

Další odpovědi
nyjono

Nedá, jak se zde už píše.
Běžná rouška nechrání nositele proti virové nákaze. Chrání ostatní před kapénkovou nákazou.

led

Myslím, že v záujme vlastného zdravia je lacnejšie kúpiť atestovanú rúšku na tvár, než ju vyrábať „na kolene“.
Ešte aj stredovekí lekári https://www.e­turbonews.com/wp-content/upload­s/2017/10/pla­gue.jpg , v tých ochranných „zobákoch“ čo používali pri nákazách mali rôzne medikamenty a bylinky na ochranu vlastného zdravia.

nyjono

led, jak se uvádí v médiích, roušky jsou aktuálně vyprodané, někde možná jen téměř vyprodané.
A jak lze zjistit, nechrání nositele, ale kolemjdoucí.
Jaký je tedy rozdíl, jestli pořídím atestovanou roušku nebo spíchnu nějakou doma? Pokud mám třeba vhodný materiál?

Edison

Aby systém byl účinný, musí splňovat Antibakteriální nanovlákenné respirátory skupiny FFP3

Účinné zachytávání bakterií, virů, pylů, alergenů, sazí, naftových částic, či uhelného i dřevěného prachu a dalších částic větších než 0.3 μm.

https://www.na­nospace.cz/res­piratory-breasafe/372-antibakterialni-nanovlakenny-respirator-breasafe.html

Bobek 2

Velikost viru je celkem irelevantní, ono jde spíš o zachycení toho, v čem ten virus může přežít, třeba kapénky.