SEMPAKO

Dá se chytit mononukleóza znovu ve 45 letech? Když jsem jí měla naposledy v 18ti?

Ptám se, protože syn jí měl taky a jestli jí nemůžu od něho chytit.

Nejlepší odpověď
arygnoc

keď ste raz už vírus chytila, máte ho doživotne.

u mononukleózy je liečba symptomatická – nejaký postup „odstránenia“ vírusu – teda vyliečenie, zatiaľ nie je známy.

vírus vyvolávajúci mononukleózu je proste vo vás.
môžu sa akurát zasa aktivovať symptómy, lebo chorenie stále trvá.

Čeněk Modrý:
krásne ste vytrhol odstavec z textu.
ale takto nepodávate úplnú informáciu, je to taká informácia ako od šamanov-homeopatikov (uvedené 2 prípady úspešnej „liečby“ a neuvedených 998 prípadov neúspešnej „liečby“).

pre vaše poučenie:
výskyt protilátok indikuje iba kontakt organizmu s vírusom, nič viac.
stačí si prečítať posledný odstavec vo vašom odkaze:

„Jak dlouho je člověk infekční?
Tato otázka je záludná. Tím, že po infekci zůstává virus v organizmu po celý zbytek života a občasně se vylučuje v slinách a sekretech dutiny ústní bez toho, aby měl člověk jakékoliv obtíže, infekční může být kdykoliv. Hladina protilátek jenom signalizuje, jestli organismus v kontaktu s virem byl, ale na určení infekčnosti člověka vliv nemá.“

teda:
ak máte mononuklaózu, máte ju na celý život.
druhotný kontakt môže iba reštartovať symptómy.

SEMPAKO:
„Ptám se, protože syn jí měl taky a jestli jí nemůžu od něho chytit.“

ľahko sa mohlo stať, že príčinou ochorenia vášho syna ste práve vy (ako infekčný činiteľ v jeho okolí).

;-Q

Další odpovědi
anonym

Prodělala jsem infekční mononukleózu. Je možné, že se nakazím znovu?
Infekční mononukleózu lze prodělat jen jednou, tak jako většinu virových onemocnění. Při opakovaném kontaktu s virem dochází pouze k navýšení hladiny protilátek.

Zdroj: http://www.or­dinace.cz/cla­nek/infekcni-mononukleoza/?chap­ter=9

marci1

„Mononukleóza by se ale dala v jednom svém rysu označit jako dětská nemoc – imunita je doživotní, mononukleózu byste neměli dostat více než jednou v životě. EB virus sice v těle přežívá, ale už jsou proti němu vytvořeny protilátky, při snížené imunitě sice mononukleóza může znovu propuknout (tzv. reaktivovaná mononukleóza), a to i vícekrát, ale nikdy v takové síle jako poprvé.“

http://mononu­kleoza.ajgl.cz/