Avatar uživatele
postcd

Cyklistické oblečení pro chladno (7 stupňů) a vlhko?

který typ materiálů? případně i návrhy, důležitá je co nejnižší cena

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 3836 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
marci1

Viz článek : http://cestova­ni.idnes.cz/jak-se-obleci-na-kolo-kdyz-je-zima-d4d-/na-kolo.aspx?c=A111113­_105841_ig_ko­lo_ptp

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Cenou tě nepotěším, ale:

  • jako spodní prádlo doporučuju merino (jemná vlna), hřeje i mokré (propocené) a pokud rozumně ´nastavíš´ další vrstvy (musí být savé – bavlna), i slušně odvádí pot
  • střední vrstva savá
  • svrchní vrstva neprofučná (lépe nepromokavá)

___
Materiály, které umí odvádět vodní páry (pot) a současně nepropustí ´vnější´ vodu, bohužel, levné nejsou.
Pokud si budeš něco z nich kupovat, dávej pozor na:

  • paropropustnost (kolik vodní páry za jednotku času propustí ven – čím víc, tím líp*)
  • voděodolnost (výška vodního sloupce, jehož tlak nepropustí dovnitř**)
  • podlepené švy (jinak jimi vysloveně teče)
  • otěruvzdornost

___
*) pod 4000–5000 g/m2 nemá smysl, slušné pro cyklistu je cca >20000
**) pod 2000 mm nemá smysl, slušné pro cyklistu je >15000
___
Z výše uvedeného – zejména, pokud ti jde o cenu, vyplývá, že merino (cca 2000,– Kč/triko), bavlna (triko cca 300,– Kč – je potřeba ´silné´) a pláštěnka (50,– Kč jednorázovka, 500,– Kč ´slušná´ – např. Jurek) ti udělají slušný tepelný komfort za rozumnou cenu. Na nohy počítej merino a aspoň windstoprové kalhoty (pláštěnka nefunguje).
Boty nepromokavé – a nebo např. neoprenové ponožky do treter (nohy mokré, ale v teple) nebo kvalitní návleky na dobré boty (cenově ´násobné´).
Rukavice jednoznačně doporučuju neoprenové (příp. s kůží na vnitřní straně). Čepice také vrstvi – moira, microfleece s windstoprem, přilba.
Takto oděn budeš v teple na jednorázové vyjížďky (sice zpocenej, ale v teple). Na expedice (více dnů v ´extrému´) by sis musel výrazně připlatit – kvalitní membrány (bunda, kalhoty, čepice), několikatery rukavice, čepice i boty.
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ex-pert

Dobrý den,

při cyklistice je třeba vzít v úvahu tzv. wind chill efekt, tedy skutečnost, že čím rychleji se kolem vás pohybuje vzduch, tím více vás ochlazuje. Při teplotě 7 oC a rychlosti 20 km/h, kterou při jízdě na kole bez potíží vyvinete, se budete cítit jako při – 5 oC.

Proto doporučuji zvolit oblečení s dostatečným zateplením a windstopperem, který vás ochrání před větrem. Oblečení samozřejmě musí být dostatečně prodyšné, aby umožnilo odpařování potu a zůstal jste v suchu v teple. Zvláště do vlhkého prostředí je vhodné zvolit oblečení co nejprodyšnější.

Rozhodně volte speciální cyklistické oblečení, které je mírou prodyšnosti dimenzováno na zátěž při cyklistice a střihem odpovídá pozici, kterou v sedle zaujímáte.

Celou výbavu doporučuji složit z funkčního trika s dlouhým rukávem, zimního zatepleného cyklodresu, cyklobundy nebo cyklovesty, dlouhých zimních cyklokalhot a doplnit zimními rukavicemi, tretrami – nebo alespoň návleky na tretry – a čepičkou pod helmu.

Konkrétně doporučuji například tyto produkty, které jsem vybral s ohledem na požadavek co nejnižší ceny:

Pánské funkční triko Craft Extreme – http://eshop.kola-radotin.cz/panske-funkcni-triko-craft-extreme-black/

Cyklistický dres dl. rukáv Specialized Solid Jersey – http://eshop.kola-radotin.cz/cy­klisticky-dres-dl-rukav-specialized-solid-jersey-black/

Cyklistické rukavice Specialized Radiant – http://eshop.kola-radotin.cz/cy­klisticke-rukavice-specialized-radiant-black/

Další užitečné odkazy uvádím ve zdrojích.

Doplňuji:
Užitečné odkazy:

http://eshop.kola-radotin.cz/cy­klisticke-bundy/
http://eshop.kola-radotin.cz/cy­klisticke-kalhoty/?typ=dlouhe
http://eshop.kola-radotin.cz/zimni-tretry/

Zdroj: http://eshop.kola-radotin.cz/cy­klisticke-bundy/, http://eshop.kola-radotin.cz/cy­klisticke-kalhoty/?typ=dlouhe, http://eshop.kola-radotin.cz/zimni-tretry/

Upravil/a: Ex-pert

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Já bych na to šel možná z trochu jiného úhlu. Za mě osobně hodně záleží na tom, kde jezdíš a jak. Pokud jedeš silnici, tak tam velmi brzy zjistíš, že speciální oblečení moc nepotřebuješ. Já jezdím hlavně horské kolo, mám teď nové od https://www.cy­cology.cz/jiz­dni-kola/ a tam taky preferuji spíše běžné oblečení, protože se u toho zahřeju. Ale rozhodně jsou základ klasické cyklistické kalhoty s výztuhou v klíně. Bez toho to nejde.

Nový příspěvek