JaninaN

Proč musí být na kolo speciální boty?

Můj syn neustále mluví o těchto botách na kolo: https://www.krab­cycles.cz/Obuv/Bo­ty-pro-SPD/Boty-Bontrager-XXX-MTB-cervena. Že je nutně potřebuje. Proč musí být na kolo takové divné boty? (syn jezdí poměrně hodně)

Nejlepší odpověď
Drap

Nemusí, ale lépe se jede.

Další odpovědi
mosoj

Syn závodí? Asi ne, to by jezdil stále , nikoliv často.
Nicméně, ať si je za své koupí.

led

„takové divné boty“ používají sportovci a frajeři.
Jak by starší, kmeti řekli: jó, za našich časů sme na kole jezdili naboso, a na ledě na halifaxech na klíček… to byly časy…
Doba se vyvíjí a obuvnické firmy chtějí zarábat taky na nohách cyklistů.
„takový ty divné boty“ je možno zacvaknou do pedálů a noha pak nesklouzne na zem, nebo do špejlí