Kadee

Co způsobuje zánět dásně?

Nejlepší odpověď
hanulka11

zrějmě bakterie ze zubního plaku, proto je třeba zuby pečlivě čistit, aby neměly bakterie šanci se uhnízdit

Další odpovědi
fablen

nejen zubní plak…měla jsem problém v dásni uvnitř, lékař shledal „nález“. Zub je opět spraven, nicméně mě zřejmě za rok čeká resekce dásně (řezání) pokud se bude zánět tvořit opět. Rozřízne se dáseň, usekne kousek kořene zubu a dáseň znovu zašije – takto mi to bylo vysvětleno. Resekci jsem již jednou podstoupila tak vím, co mě možná čeká ☹..

aloevera5

Na to pomáhá aloe vera gel.

Zdroj: aloevera5.mypage.cz