tomas405

Co způsobuje povadnutí hrášku a kroucení listů?

Letos zkouším pěstovat hrášek na balkóně, ale poslední týden začal dost usychat / vadnout. Dva truhlíky takto odešli úplně, tak jsem se podíval na jejich kořeny a vypadají v pořádku, né že by měli zahnívat. Zalévám zhruba jednou za dva dny, umístěny jsou na zábradlí, kde svítí slunce po většinu dne. Co může být příčinou? Napadá mě jedině substrát, neboť jsem někde použil univerzální a někde substrát pro výsev a množení. Nemůže být tedy problém v nedostatku živin?

Odpovědi
paul1

Může to být z chladu. My už mnoho let pěstujeme hrách z kupovaného hrachu v obchodě. Musí to být hrách neloupaný. Zajímavě roste, nepotřebuje oporu, jen je to třeba vysét asi tak 3–4 řady vedle sebe, on se potom drží vzájemně. Rodí výborně.
Na fotkách vypadají kořeny toho vašeho hrachu na první pohled v pořádku