callmehelf

Co způsobuje nádherný a příjemný pocit při škrabání ekzému?

Dobrý den,
atopici určitě znají ten příjemný pocit při škrábaní ekzému. Občas mi to přijde lepší než orgasmus.
Co způsobuje tento pocit?

Děkuji.

Odpovědi
Henry1660

Pocita zadostiučinění, že alespoň nějaká věc se v životě daří – vymačknutí akné či poškrábá ní si ekzému. Je to malý boj mezi nečím, co sami nechceme (akné, ekzém), ale zároveň nás uklidňuje to, že nad tím vyhráváme (tím, že to škrábáme, vymačkáváme). Dává to pocit kontroly, vítezství a uspokojení nad „přemožením malého protivníka.“

https://www.ze­ny.cz/krasa-a-moda/nemuzu-prestat-proc-mame-potrebu-mackat-si-pupinky-1909.html

Kelt

Zvyšuješ dráždění citlivého místa. Místo se prokrví, vzruch jde nervy do mozku a ty místo svědění máš příjemný pocit.

dubraro

Narušení povrchové vrstvy kůže a mírné krvácení usnadní vyplavování škodlivin.