Co znmená slovo „validace“ ve vztahu k péči o seniory ?

Nejlepší odpověď
Arni

Validace patří k metodám, jejichž společný základ je orientace na člověka, jeho celistvost a individuální potřeby. Autorka konceptu validace, Naomi Feilová, rozpracovala tento přístup zejména ve své práci s lidmi velmi starými, desorientovanými v současném světě, trpícími demencí. Základem validace je uznání, potvrzení platnosti, hodnoty člověka bez ohledu na to, jak hluboký je stav jeho dezorientace, a přijetí jeho současného emočního prožívání. Validace je metoda komunikace s lidmi s demencí. Velmi starým lidem pomáhá nalézt rovnováhu . Pomáhá personálu objevit v dezorientovaném člověku především jeho individuální bytost.

Zdroj: http://www.di­akoniecce.cz/in­dex.php?option=com_con­tent&task=view&id=737&I­temid=494