luky.1986

Co znamenaji žluté nálepky ve tvaru kolecek, ctvercu apod. na helmach policie?

Chápu čísla, ale proč mají někteří vzádu a na straně stejný symbol. Kolečko, trojuhelnik, ctverec?

Odpovědi
annas

V mnohých pracovních podmínkách je povinností nosit dobře viditelný oděv. Nálepky MSA zvyšují viditelnost nositele, zvláště při slabém osvětlení, kdy zvyšují kontrast (když jsou osvětleny zdrojem světla, například čelovkami).

Prodávají se v barvě žluté, šedé nebo oranžové. ve dvou tvarech.
https://www.vyz­brojna.cz/uplo­ad/V-GARD%20let%C3%A­1k%20ochrann%C3%BDch%20­p%C5%99ileb.pdf

U hasičů se podle barvy nálepky na zásahové přilbě liší barvou kromě viditelnosti hodností velitele u zsáahu.

https://www.probo-nb.cz/samolepky-reflexni-3m-na-prilbu-gallet-f1-p1426/

Policie i hasiči spadají pod MV, takže nálepky by mohly mít stejný význam v době vviditelnosti při zásahu.

led

Okrem samotnej lepšej viditeľnosti umožňujú aj rozoznať, kto je kto (funkčne). Čísla sú konkrétni ľudia a značky funkčné zaradenia
(netvrdím s istotou, ale aspoň si myslím)