co znamená vinylova barva

hlavně mě zajímá co si mám přestavit pod pojmem vinylová barva. Vinyl je pojivo, nebo udává barvě vlasnosti? Jední se mi o vinylové barvy interiérové i exteriérové, na dřevo apod.

Odpovědi
root.tt

Vinylové barvy od akrylových se liší použitým nosičem,tedy disperzí.Kromě toho je k probarvení použitý organický bílý,nebo barevný pigment.
Kryvost je vynikající,běžnýma interi-barvama nedosažitelná stejně tak barevná škála.