kodl67

Co znamená ve zkratce, že někde bují moskalenkismus?

Slyšel jsem jen o nějakém soudruhovi Moskalenkovi z SSSR,který prý společně s dalšími soudruhy podojili kozla, který po důkladné „masáži a napařování vemene“ dával sklenici mléka denně.

Zdroj: http://borovic­ka.blog.idnes­.cz/blog.aspx?c=105430

Nejlepší odpověď
annas

"V 50. letech docházelo u nás k tzv. sovětizaci našeho zemědělství ve stylu "poručíme větru dešti atd. S Chruščovem je spojeno pěstování kukuřice, i tam, kde nebylo vhodné podmínky – ti, kteří neuposlechli, byli potrestaní atd.

Akademii věd SSSR museli opustit odborníci, nahradili je ti, kteří zůstali věrní. Navíc, pokud by nesouhlasili, skončili by ve vězení. proto i v kolchozech potvrzovali, že experimenty fungují. Takže vlk se nažral …

Akademik Moskalenko a další tvrdili, že masírováním a napařováním zakrnělých žláz po dobu dvou měsíců rozdojil kozla, který pak dával sklenku mléka denně. Další experiment., který nic nového nepřinesl.

Samčí laktace se objevuje u hnetopýrů, ale i u kozlů, i když mléčné žlázy jsou zakrnělé, při dráždění se „probudí“.

Naše odbornice říká, že jejich družstvo takto bavilo návštěvníky ukýzkou rozdojení kozla. Ale tekutina, která se objevila, určitě nebyla
k užitku.

Pusťte si ukázku z odkazu http://www.ces­katelevize.cz/i­vysilani/101762691­82-retro/21341100­0360007/obsah/244797-sovetizace-zemedelstvi

Začátek ve 16:24 – ke konci se dovíte o kozlovi víc. Jde o retro pořad, vysvětlují naše odborníci.

Jak vyplývá z článku, „moskalenkismus“ souvisí s naší vědou a rozdělováním peněz. „Věda a vzdělávání nejsou pro naše politiky prioritou“.

Je to zamyšlení nad tím, abychom nedopadli tak, jak sovětská věda, která dělala experimenty pro experimenty, které nepřinášely užitek. Dobré se nahrazovalo špatným.

S nadsázkou – přece mléko může produkovat i kozel, ale o kvalitě či kvantitě se nemluví.

Další odpovědi
Gestas

Řekl bych, že podobně, jako toho kozla, by šlo rozdojit i mě.

Kepler

Podle mně je to fenomén, kdy na odpovědná místa se dosazují nekompetentní lidé ať už z důvodů politických nebo tlačenkou nějaké lobby. Není to problém jen u nás, ale i na celém světě. Za socialismu to byl základní princip „fungování“ moci státu a ekonomiky. Platila zásada: nemusíš být odborník, ba můžeš být i blb, ale budeš hezky tancovat, jak my pískáme!

Lamalam

Kozel dojil, ale musel být krmen víceklasou pšenicí vyvinutou soudruhem Lysenkem.

kodl67

Gestas: Jóó,taky bych si to nechal líbit 🙂