BELA81

Co znamená v němčině der a die např.der cousin die cousins.

Doplňuji:
Pro pana quentos:vím co znamená určitý a neurčitý člen.Na to jsem se neptala.

Nejlepší odpověď
quentos

tzv. určitý člen; v němčině rozlišený podle rodu (der pro mužský, die pro ženský a – jako v tomto případě – pro mn. č. všech rodů; das pro střední).
Co je určitý a neurčitý člen je na dlouhé povídání, to jste asi ve škole zaspala. Stručně – neurčitý člen (v němčině ein, eine) užíváme, když o něčem hovoříme poprvé nebo nemáme dané podst. jm. blíže/jednoznačně určeno; určitý člen naopak tehdy, když víme (jednoznačně), o co jde. Pracovně lze neurčitý člen přeložit jako „nějaký“, určitý člen pak jako „ten, ta, to“. V němčině málokteré podst. jm. potkáte bez členu (většinou se člen vynechává např. u podst. jm. abstraktních).

(z vlastních vědomostí)
Doplňuji:
ehm, a na co jste se tedy ptala? Proč se tedy ptáte, co znamená, když to víte?!

Další odpovědi
pokazdejinak

ale der a die JSOU určité členy… tak na co ses ptala? :O němčina má 4 pády a jednotné a množné číslo, které ovlivňují i tvar určitého členu

takže bratranec je der Cousin, ale bratranci jsou die Cousins – přesně to se ti quentos snažil vysvětlit

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/N%C4%9Bmec­k%C3%A1_grama­tika#.C4.8Cle­ny_ur.C4.8Dit­.C3.A9

dudu

Ukazovací zájmena v němčině někdy podstatně mění význam slov. Např. der Leiter znamená vedoucí, die Leiter pak žebřík.

Conchus

Určitý člen v některých jazycích existuje a nic s tím nenaděláš. Tady je to jednodušší. Členem se přesmykneš od bratrance k sestřenici. Ale to najdeš v každém slovníku. Asi se špatně ptáš. Co vlastně chceš vědět? Nestyď se.

Green

Říká se tomu určitý člen : např . Der Hund , die Katze … Atd ..

Mihalka

der a die jsou členy.Třeba der Montag