BEAES

Co znamená úsloví -oddělit koukol od pšenice?

Nejlepší odpověď
kropitko

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-vyznam-a-puvod-spojeni-koukol-mezi-psenici

Další odpovědi
RQLM

koukol je plevel, takze oddelit kvalitni od nekvalitniho
presne tak, stejny vyznam ma oddelit zrno od plev

dědapetr

To samé jak zrno od plev

venkovan

To co se nikdy nepovede v naší politice a ve státní správě. oddělit kvalitní poslance od nekvalitních, dobré úředníky od špatných ve prospěch kvality..

MajaIS

Toto úsloví má svůj původ v Bibli. Vždyť právě tam se v podobenství o rozsévači, uvádí, že na konci věků budou andělé rozdělovat dobré od špatných, špatného (neboli pšenice od koukole). Koukol znamená jiným slovem plevel.

Zdroj: mayin.blog.cz