alonda

Co znamená slovo „předložit“?

Je to jen ukázat nebo i předat (ze zákoníku práce §142-dřív bylo „předložit k nahlédnutí“).

Nejlepší odpověď
Bumbes

Mělo by se jednat o operace s většinou identifikačními doklady, např Občanský pr., pas, Živnostenský list, doklad o rodném čísle, Řidič.pr., nájemní smlouvy, apod…

Ukázat při určitém konkrétním řízení i předat k nahlédnutí (pokud budete trvat na stálém kontaktu s dokumentem, či dokladem, mělo by to být umožněno) a poté vrátit. V nynější době si některé instituce nárokují i umožnění vyhotovení vlastní kopie dokumentu.

Bohužel někteří idioti, kteří píší různé formuláře, asi nechápou pravý význam českých slov a snaží si vysvětlovat smysl použitých slov tak, jak se jim to hodí pro konkrétní účel.

Další odpovědi
Ewush

Nejsem si jistá, ale myslím, si, že to znamená ukázat. Přítel šel tento týden na pohovor a tam měl předložit řidičský průkaz, tudíž jen ukázat.