Janet

Co znamená slovo konzervativní?

Nejlepší odpověď
annas

Konzervativní je ten, kdo lpí na tom, co je vžité; zpátečnický, zaujatý proti novému.

Další odpovědi
Marsyas

Jako konzerva – nechce nic měnit, chce zůstat u starých a zaběhlých pořádků.

dudu

Konzervativní jsou např. také investice do tzv. fondů peněžního trhu. Neznamená to nic pejorativního. Jde o fondy investující do krátkodobých státních dluhopisů a depozit a pokladničních poukázek, tedy do nejbezpečnějších nástrojů. Jsou určeny pro klienty, kteří za cenu nižších výnosů upřednostňují minimální riziko.
Konzervativní se nemusí rovnat výrazu -zpátečnický! Snad spíše trvající na tradicích.

oskar

Největší konzervativci jsou Angličané.