Co znamená slovo akcidenční?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Akcidenční – mimořádný, vedlejší, příležitostný; záleží na kontextu.
Např. akcidenční (příležitostná) písma, akcidenční tisk, akc. sazba…

Další odpovědi
annas

Akcidence, (akcidenční sazba) – příležitostné – tiskoviny s vysokými výtvarnými nároky, zpracovávající se podle grafického návrhu (inzerát, plakát, navštívenka, novoročenka neboli P. F., novorozenka)

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:tRnOZ­p_puNoJ:www.ty­potext.cz/rad­ce7a_1.html+co+je+­akciden%C4%8Dn%C­3%AD&cd=13&hl=cs&ct=clnk­&gl=cz