jan.kadraba

Co znamená písemné požádání na úřadě, lze provést i přes datovou schránku?

Narazil jsem na formulaci, že úřad požaduje vydat jisté informace na základě „písemného požádání“. Netušíte prosím co to znamená? Znamená to, že musím na úřad donést papírovou žádost? Nebo je ekvivalentem toto písemné požádání zaslat i přes datovou schránku? Je tento pojem někde v zákonech definovaný?

Odpovědi
Edison

Spíše se užívá termín „písemná žádost“. Datová schránka, pokud vím, plně nahrazuje veškerou nejen úřední certifikovanou korespondenci.

Drap

Lze i pře datovou schránku. Úřad chce mít písemně, že požaduješ jisté informace. Někdo je bude muset vyhledat, připravit a ty zaplatit.

ivzez

Mělo by být možné požádat prostřednictvím datové schránky nebo prostřednictvím e-mailu podepsaným zaručeným elektronickým podpisem.

Dochy

Nemělo to být „podání“?

jan.kadraba

Formulace úřadu opravdu zní přesně takto: „…pouze na základě písemného požádání…“ ale jak tu píšete, je to tak, že toto požádání, znamená podání a to lze učinit písemnou formou (na papíře) na podatelně, elektronicky pak (pokud to povaha dokumentu dovoluje) mailem s el. podpisem, případně přes datovou schránku…