Aerie

Co znamená obrácený otazník ve španělštině?

… vždy před slovíčkem nějakým?

Nejlepší odpověď
quentos

MacChill: Nikoli, otazník se ve španělštině píše při otázce, stejně jako všude na světě – nikoli v oznamovací větě. Jen má španělština anomálii, že obráceným otazníkem ještě každou otázku začíná (a obráceným vykřičníkem větu zvolací či rozkaz).

Není to tedy před nějakým slovíčkem, ale v každé tázací větě.

Další odpovědi
MK44

Souhlasím s uživatelem Quentos. Například:
Kdo to udělal?
¿Quién lo ha hecho?

MacChill

Při oznamovací větě, se ve španělštině píš otazník na konci a obrácený otazník na začátku. Stejně i s rozkazovací větou a vykřičníkem.

Doplněna: tak to jsem se jen přepsal