Michal Kole

Co znamená, když se řekne, že firma byla z výběrového řízení na veřejnou zakázku vyřazena z formálních důvodů ?

Nejlepší odpověď
anonym

Formální důvody znamenají, že nejde o věcnou, ale formální stránku nabídky.
Tj. – např. po termínu, chybějící údaje v předepsaném formuláři, nesplnila podmínky pro parametry uchazeče (reference, certifikáty, velikost firmy, omezení subdodavatelů, požadavek na určité specifické platební podmínky nebo záruky), zaslání na nesprávnou adresu zadavatele, zkrátka něco podobného jako procesní pochybení u soudů, kde je vše OK, ale nakonec dojde k zamítnutí pro nějakou podružnou prkotinu, nicméně striktně podmiňující.

Další odpovědi
Drap

Když se vypisuje výběrové řízení, může být kladena celá řada podmínek. Pokud třeba jen jednu firma nersplní, může být vyřazena. Například se požadují reference na podobnou zakázku na jakou se výběrové řízení vypisuje.
Dost často se u nás stává, že podmínky ve výběrovém řízení jsou stanoveny tak, že je splňuje pouze jedna firma. Ostatní, kteří to zkusí jsou vyřazeni. A firma která zůstává vyhráva a penízky se mohou sypat do kapes.