sofie

Co znamená, když se o někom řekne, že je HALAMA?

Nejlepší odpověď
panenka

halama, nejspíš prý vzniklo jako expresívní obměna výrazu holomek. O tomto slově jsem tu už kdysi mluvil tak jen stručně dvě teorie o původu výrazu holomek. Podle jedné vznikl ze staročeského holemý, tedy velký, podle druhé je holomek zkrácenina ze staročeského hanlivého holomúdec, tedy ten, kdo má holé, neochlupené přirození, čili nedospělý chlapec. Podle teorie, která se dnes nepokládá za správnou, české holomek přešlo do mluvy pražských Židů, kde dostalo podobu Golem.

Zdroj: http://www.tarn.e-blog.cz/blog/in­dex.php?entry=en­try100215-133845

Další odpovědi
hanulka11

halama to je veliký a silný člověk

Miroslavst

a taky to znamená Ota Halama třeba :D

rosa

Neohrabaný mohutný člověk

Bičiště

Slovník jazyka českého (Frant. Trávníček) říká: halama – vytáhlý hoch, neotesanec, mamlas…