akvidzerp

Co znamená když kočka olizuje zeď?

Párkrát jsme doma přistihli jak olizuje zeď,ale hlavně co znamená když chce jíst kamínky?Poslední dobou to dělá pořád,když vyběhne ze dveří ven první co udělá je že chce sníst kámen.Nevíte někdo čím to je?

Nejlepší odpověď
Damiana

Asi jí chybí nějaké důležité prvky, bývá to vápník i křemík. Zkus koupit nějaké kočičí vitamíny nebo jí dej občas sýr nebo kousek syrového hovězího.

Další odpovědi
anonym

Víte něco o chlupových bezoárech u koček? To může být důvod zvláštních „chutí“ u vaší kočky. Chování vaší kočky nemusí nutně souviset s nedostatkem minerálů.

beer

S mým vet. šéfem jsem se poradit nemohl, proto jinde:
MVDr. Jan Šíma
Dobrý den,
lízání zdí je nejčastěji psychického rázu. Málokdy si zvířata uvědomují, že by jim chyběl vápník či jiný minerál, jak si lidé často myslí. Nejčastěji dochází k tomuto problému při delším odloučení a pes či kočka z důvodu stresu okusují či olizují zdi a jiné věci doma. U koček se s tímto problémem setkávám relativně mnohom méně než u psů. Zato častěji se u koček vyskytují psychické záležitosti. Nejčastěji je to způsobeno nějakou změnou v domácnosti ( např. novým zvířetem, novým členem v rodině atd ) a pak kočka ne sebe chce upozornit, že se jí málo věnujete. Většinou je to spojené s močením či kálením mimo kočičí záchod, kočka to dělá potom úmyslně. Pokud si myslíte, že nemá důvod být psychicky v nepohodě, pak bych navštívil veterinárního lékaře, aby kocourka vyšetřil, eventuelně odebral krev a zjistil stav vnitřního prostředí.

mojitek

Nedáváte kočce plnohodnotnou stravu,zjevně jí chybí minimálně -vápník- proto olizuje zeď. Mimochodem já to dělal taky když jsem byl malej capart,takže vím jaký to je..mít chu´t na zeď 🙂