nevzdelaneja

Při koupi auta je v smlouvě: nebude-li auto převedeno do 14 dnů na nového majitele, prodávající vyřadí vůz do depozitu?

Co znamená, když je auto v depozitu při koupi auta ve smlouvě?

koupil jsem auto a ve smlouvě je že pokud nebude auto převedeno do 14 dnů na nového majitele, tak prodávající vyřadí vůz do depozitu, co to znamená?

Nejlepší odpověď
Kepler

Znamená to, že auto odhlásí z provozu, do depozitu (úschovy) půjdou jen registrační značky. Před opětovným přihlášením musí být provedena technická kontrola.

Další odpovědi
cukrar

Jako v jiné poradně:
ato část smlouvy je neplatná. Prodávajíci takto nemůže postupovat. Po prodeji vozidlo patří kupci, nemůže Vám BEZTRESTNĚ odmontovat značky a „uložit na registr“ Pokud vozidle nepřevedete na sebe, teoreticky, protiprávně to ale může udělat.

Co to znamená? Že Vás straší, abyste vozidlo za něj převedl na sebe. Je to i ve Vašem zájmu. Zřejmě je líný a nechá to na Vás, i když hodně riskuje.