Hanula01

Jak odhlásit auto z depozitu?

Prodali jsme auto na náhradní díly. pojistka je zrušená a značky v depozitu. jak to udělat ,aby jsme nemuseli každý půlrok platit za značky a vyřídit to konečne? někde jsem četla,že stačí sepsat čestné prohlášení,že jsme ho prodali na nahradní díly? díky za radu :)

Odpovědi
Hykam

Dojdi na dopravní inspektorát a tam Ti řeknou co s tím, případně to hned s Tebou vyřeší.

cukrar

Hanulo,
vozidlo jste prodali, není tedy Vaše.
Nevím proč platíte za značky? Já neplatím několik let vůbec nic.
Četla jste špatně, nebo nepravdivé informace.

Ve Vašem případě bych nedělal vůbec nic. Páč značky v depozitu před rokem 2015 po 18 měsících budou automaticky ze zákona zaniklé.
Viz zákon 56/2001