Co znamená Ing.Bc. a kdo si jej může psát?

Chtěl bych to vědět, pač jsem to těďka hodněkrát viděl u lidí a netušíím coto má znamenat.
Děkuji za odpověď Honza

Nejlepší odpověď
annas

Pokud užívá někdo oba tituly, znamená to, že buď studoval dvě vysoké školy, nebo dva různé obory na jedné škole. Např. bakaláře získal po tříletém studiu na filozofické fakultě a titul ing. obdržel po pětiletém studiu na VŠE. Titul, který je blíž jménu, je starší, titul vzdálenější od jména je novější. Jestliže nejdříve někdo vystudoval vysokou školu a má titul bakaláře, a pokračuje ve studiu ve stejném oboru dál a ukončí titulem magister, bakalář se podle pravidel neuvádí.

Další odpovědi
Retko

Ing je Inzenyr.
Bc je Bakalar.

Marky71

Jedná se o absolventa vysoké školy, obvykle po ukončení pětiletého studia), ovšem dnes je studium vysoké školy rozděleno na dva stupně…po třech letech se skládají zkoušky na bakaláře a obhajuje se bakalářská práce a pak obvykle po dalších dvou letech se podobným způsobem ukončuje inženýrské studium. Na diplomu jsou pak napsané oba tituly s právem oba užívat. M.