Avatar uživatele
WIN

Co znamená .exe na konci jména?

Zdravím, měl bych dotaz, co znamená .exe na konci jména např. na IG (nebo možná lepšeji řečeno přezdívky?). Našel jsem, že normálně to je přípona na konci počítačového souboru, ale co to dělá za jménem, to mi není jasné…

Upravil/a: WIN

Zajímavá 0 před 376 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Mi taky ne, a ani nevím, co nebo kdo je IG. Oproti Tobě: já to nepotřebuju vědět, takže, ani nechci.

Co takhle napsat dotaz těm, co tu přezdívku mají? Myslíš, že my můžeme vědět, z jakých příčin si dal někdo, takovou nebo makovou, přezdívku? 🙄

Ars logica mather philosophiae est! 🤪🤓

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
paul1

Tady je nějaké povídání o tom:

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/EXE

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Přípona .exe v dokumentu na počítači označuje prováděcí soubor (executables), což je typ souboru, který počítač může přímo „spustit“ nebo „vykonat“. Ale za jménem na Instagramu nebo jakékoliv jiné sociální média jako přezdívka, to nemá speciální význam. Může to být pouze estetická volba, meme nebo odkaz na něco souvisejícího s počítačovými programy. Je to jen způsob, jak vypadat unikátně nebo profesionálněji, podobně jako někdo může používat přezdívku s „jpg“ nebo „png“ na konci, aby vypadalo jako název souboru.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
WIN

Filip84: To co jsi vyplodil, je nicneříkající, prázdná, z nudy napsaná pičovina… Napsal jsem to sem ne proto, aby mi psal ten, kdo to neví, ale aby sem napsal ten, kdo to ví.
PS. Najdi si tam chybičku ;)
paul1: To jsem četl, ale děkuji.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet