misus

co znamená: Dobíhající obory? díky

Nejlepší odpověď
Lucijej

Jsou to obory, které končí. U těchto oborů už neotvírají první ročníky. Jenom nechají dokončit studenty, které mají daný obor rozstudovaný.

Další odpovědi
Michal Kole

Studijní obory, které již nebudou nabírat nové studenty a škola je po odmaturování již nebude vyučovat

anonym

Doplním Michala a Lucijej, že nejde jen o obory středoškolské, ale samozřejmě i vysokoškolské. Některé typy studia a škol ztratily jednoduše své opodstatnění a jejich studium by absolventům škol nepřineslo uplatnění v praxi. Doba se mění a je nutné na ni reagovat i možnostmi nových studijních oborů a uzavřením těch, které již potřebné nejsou.