Avatar uživatele
Registrovaný

co znamená "Daniel v jámě lvové"?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Jak je to vysvětleno v Bibli

"Králi Darjaveši, všichni zemští správcové a satrapové se uradili, abys královským výnosem potvrdil zákaz: Každý, kdo by se v údobí třiceti dnů obracel v modlitbě na kteréhokoli boha nebo člověka kromě na tebe, ať je vhozen do lví jámy. Nyní, králi, vydej zákaz a podepiš přípis, který by podle nezrušitelného zákona Médů a Peršanů nesměl být změněn." Král Darjaveš tedy podepsal přípis a zákaz. Když se Daniel dověděl, že byl podepsán přípis, vešel do svého domu. Třikrát za den klekal na kolena, modlil se a vzdával čest svému Bohu, jako to činíval dříve. Tu se ti muži shlukli a přistihli Daniela, jak se modlí a prosí svého Boha o milost. Hned šli ke králi a dovolávali se královského zákazu: "Zdali jsi nepodepsal zákaz, že každý člověk, který by se v údobí třiceti dnů modlil ke kterémukoli bohu nebo člověku kromě k tobě, králi, bude vhozen do lví jámy?" Král odpověděl: "To slovo platí podle nezrušitelného zákona Médů a Peršanů." Na to králi řekli: "Daniel z judských přesídlenců, na tebe a zákaz, který si podepsal nedbá. Třikrát za den se modlí svou modlitbu. Věz, králi, podle zákona Médů a Peršanů žádný zákaz ani výnos, který král vydá, nesmí být změněn." Král tedy poručil, aby přivedli Daniela a vhodili ho do jámy, v níž byli lvi. Donesli kámen a položili ho na otvor jámy. Král jej zapečetil pečetním prstenem svým a pečetními prsteny svých hodnostářů, aby se v Danielově záležitosti nedalo nic změnit. Jak se začalo rozednívat, král vstal a odešel k jámě, kde byli lvi. Když přišel k jámě, zavolal na Daniela: "Danieli, služebníku Boha živého, dokázal tě Bůh, kterého stále uctíváš, zachránit před lvy?" Tu Daniel promluvil ke králi: "Králi, navěky buď živ! Můj Bůh poslal svého anděla a zavřel ústa lvům, takže mi neublížili."

http://vlastikfurst.blog.idnes .cz/…

http://kocna.webpark.cz/…

http://www.poradte.cz/…Vhozen do jámy lvové, to se také říká běžně v životě. Postaven před hotovou věc a poraď si. Jste na schůzi, kde vás vyzve vedoucí, ať se vyjádříte k problému, který nastal. Vůbec nic o tom nevíte. Jste vhozen do Jámy lvové, poraďte si. Poradíte si, vyhrál jste, neporadíte si, odcházíte.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

http://www.jw.org/…

Znamená to, co píše annas, také třeba to, že tví nadřízení nebo i přátelé se proti tobě mohou obrátit a vymyslet proti tobě nějakou lest, aby tě "zlikvidovali", kdy se budeš těžko bránit, ale nakonec vyhraješ, svou dobrotivostí a vírou v dobro...

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2598
Zlatý Drap 1748
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 757
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 583
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 542
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.