Avatar uživatele
janikajana

Z jakého materiálu zhotovit v slepičím kurníku podlahu, aby šel dobře kydat hnůj lopatou či vidlemi?

co za podlahu/materi­ál/u slepic v kurníku,aby šel dobře kydat hnůj,lopatou či vidlemi?

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? peterd108 před 1970 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Měl jsem podlahu betonovou s mírným sklonem a překrytou starým PVC. Osvědčilo se mi to

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BENYTA

Máme betonovou podlahu,ale ta se špiní minimálně,nad ní jsou prkna,která jsou pod tyčí na hřadování a ta prkna čistím lžící na maltu. Neumím si představit,že bych kurník měla ve stavu,že bych na něj musela jít s lopatou. Vidle jsou nesmysl,ty patří do stáje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
EKSOT123

Benyta – myslím, že to právě většina lidí má bez těch prken pod bidly. Trus padá až dolů, kde se lehko sebere. Jinak beton bude dobrý, ale asi stačí i hlína.

před 1970 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Drap: PVC – nebudou se tam zachytávat vidle? Nebude to klouzat? (nekritizuju, ptám se)

před 1970 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Kdo by šel na čištění kurníku s vidlemi proboha? Není to prasečák! ;) :D [viz BENYTA] Jako malej u babičky jsem to dělal ocelovými hráběmi – nejdřív zuby, pak druhou stranou. Tou rovnou myslím, ne násadou… ;) :D :D

Ideální lino je stará bolševická Fatra – ta vydrží všechno a dá se najít (skoro) u každého paneláku, kde dělají rekonstrukce. Dnešní lina prd vydrží. :)

před 1970 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Tak záleží co se jim tam hodí jako podestýlka. Na slámu nic lepšího než vidle není. Ale teď má zas málokdo slámu…

před 1969 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Hele, jsem kluk v Praze zrozený i žijící, ale babička byla echtovní selka z gruntu a podestýlku do kurníku nikdy nedávala. (leda do kukaní na snášení vajec) Hádat se ale nebudu, jak říkám, jsem městský chlapec. ;) :D :D

před 1969 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek