HakitoCZ

Co vyvolává/způsobuje škytavku?

Zdravím,
Dneska mě zastihla po velmi dlouhé době škytavka. Škytám celý den, občas přestane ale zanedlouho se zase vrátí a já tak uvažuju, co za to může..
Díky všem
Doplňuji:
Vím, co je škytavka a nechci se jí zbavit, jenom mě zajímá, co ji způsobuje. :D

Nejlepší odpověď
anonym

Škytavka (lat. singultus) je označení pro náhlé, ve většině případů spontánní stahy bránice, které jsou vyvolány drážděním bráničních nervů nebo některých mozkových center. U škytavky se do plic prudce nasává vzduch, při průchodu do plic hrtanem nastává rychlé uzavření hrtanové příklopky (epiglottis).

Další odpovědi
annas

Odpověď poskytl tom004 již dříve.

Škytavka (lat. singultus) – jedná se o náhlé, ve většině případů spontánní stahy bránice, které jsou vyvolány drážděním bráničních nervů nebo některých mozkových center. U škytavky se do plic prudce nasává vzduch, při průchodu do plic hrtanem nastává rychlé uzavření hrtanové příklopky (epiglottis).

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vznika-skytavka

Jinak si zkuste projít i další odpovědi, třeba najdete radu, jak se škytavky zbavit.

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=%C5%A1ky­tavka

briketka10

já mívám škytavku, když se řehtám, nebo hltám :DD
Doplňuji:
to se řekne, když mám pokaždý tak dobrý papáníčko ☺☺

anonym

Asi na tebe někdo celej den myslel.
a ty briketko nehltej :)) papej pomalu