Jose1f

Co vyjadřuje rčení „Lucky Bear?“

Doslovný překlad je „šťastný medvěd.“ Existuje ale např. kosmetická kabelka s nápisem „Lucky Bear,“ a bar s tímto názvem. Pravděpodobně toto rčení něco vyjadřuje a používá se v určitých příležitostech. Víte o tom někdo něco?

Nejlepší odpověď
quentos

Nezdá se, že by přímo spojení „lucky bear“ bylo nějakým ustáleným spojením, nicméně viděl bych to asi takto – ono „lucky“ v doslovném překladu neznamená šťastný, nýbrž a) „mající štěstí/kliku“ nebo b) „pro štěstí“, „přinášející štěstí“ (kliku). Plyšového medvěda tedy můžete nosit jako talisman pro štěstí, pokud tak pojmenovali kabelku, pak nejspíš proto, že své nositelce má taky nosit štěstí (nebo ten medvěd, který je na ní vyobrazen), no a bar (zejména je-li spojen s kasinem/automaty) tímto názvem chce přilákat hazardní hráče.