mosoj

Co všechno si mohu dovolit zaškrtnout ?

Kolik si toho mohu dovolit jako víceméně laik zaškrtnout v Ccleaner v sekci „pokročilé“.

Nejlepší odpověď
Bumbes

Trochu podrobností jsem hodil do diskuze, ještě nasdílím PDF Podrobný návod na Ulož.to
Doplňuji:
http://uloz.to/5719715/­ccleaner-podrobny-navod.pdf

Další odpovědi
kvikal

já tam mám zakříškované všechno kromě „vyčistit volné místo“ a zatím se mi nic nic nestalo ale třeba tam máte něco navíc

panenka

Já mám taky Ccleaner a v sekci pokročilé na první straně nic zaškrtnuto nemám.
Ted jsem to prošla podrobněji a mám tam zaškrtnuto Vymazat jenom soubory ve WINDOWS Temp adresářích starších 24 hodin a Zobrazovat Zprávu o zálohování registrů.

Bumbes

Internet Explorer:
Dočasné internetové soubory-Internet Explorer si při surfování internetem ukládá části navštívených stránek do zvláštní složky, aby se při příští návštěvě nemusely znovu načítat.

  • Je to dobré promazat.

Cookie-Některé internetové stránky si do PC ukládají informace (např. funkce automatické přihlašování atd.) ve formě malého textového souboru-Cookie.Některé stránky si např. uloží jen statistiku přístupu a tak se časem složky pro Cookies plní.Při větším počtu mohou nahromaděné Cookies zpomalovat Internet Explorer, ale je to téměř neznatelné.

  • Je to na tobě-když to vymažeš, tak si budeš muset znovu aktivovat všechna automatická přihlašování.

Historie-Historie prohlížení stránek.Nemusím snad rozvádět.

  • Podle mě ji není nutné mazat-maže se sama po určité době.

Posledně navštívené adresy:-Internet Explorer si pamatuje adresy zadané do řádku adresa a pak je nabízí při psaní adresy k ulehčení práce.Postupem času se však tato paměť zaplňuje a znepřehledňuje psaní adresy a navíc se sama nemaže.

  • Je to dobré promazat.

Vymaž Index.dat soubory-Internet Explorer používá soubory Index.dat k ukládání informací o navštívených stránkách, ale také o Cookies a dočasných souborech.Vymazáním tohoto souboru se také předejde/vyřeší většina problémů s mezipamětí, které se projevují např. špatným nebo neúplným načítáním stránek atd.

  • Je to dobré promazat, ale pro úplnost je dobré vymazat ještě dočasné soubory a Cookies.

Posledí místo downloadování-Pokud se stahuje soubor do nějaké složky, tak Internet Explorer při pokusu o stažení dalšího souboru automaticky přejde v okně pro výběr cílové složky na naposledy vybranou složku.

  • Není třeba mazat-používá se spíše při problémech tohoto rázu.

Historie automatického vyplňování formulářů-Internet Explorer si automaticky uchovává informace vepsané do různých kolonek a při jejich opakovaném psaní nabízí automatické dokončení.Pokud se však člověk někdy splete a zadá špatný údaj, tak ten tam už zůstane a při větším množství znepřehledňuje tuto funkci.

  • Je to dobré promazat.

Windows Explorer:
Posledně používané dokumenty-Systém si ukládá odkazy na poslední otevřené dokumenty do složky Start-Poslední Dokumenty

  • Je to dobré promazat pro udržení pořádku.

Spustit (ve Start menu)-Systém disponuje automatickým dokončováním v menu Start-Spustit.Časem se však zadané věci hromadí a funkci znepřehledňují­.(stejné jako Posledně navštívené adresy v IE)

  • Je to dobré promazat pro udržení pořádku.

Search Assintant Autocomplete-Stejné jako předchozí bod akorát v Hledání.
Jiné Explorer MRU-Systém si pamatuje naposledy spuštěné aplikace, Které např. řadí přednostně v různých nabídkách atd.(jinak stejné jako předchozí body)

Systém:
Vysypat koš-No comment.
Dočasné soubory-Systém a různé rpogramy využívají speciální složku pro uložení dočasných souborů, ke kterým není nutný rychlý přístup a v operační paměti by zbytečně překážely.Bohužel se někdy stane, že z nějakého důvodu se soubor po použití neodstraní (pád programu) a zůstane ve složce, kde zabítá místo.

  • Je to dobré promazat.

Schránka-Když si něco dáme ke zkopírování (a nemusí to být jen text), tak si to Windows dočasně uloží. (dále shodné s předchozím bodem)
Zbytky souborů v paměti-No comment.
Chkdsk File Fragments-Pokud se na disku vyskytnou ztracené souborové fragmenty, tak je program pro kontrolu disku uloží v ,,surovém" stavu jako soubory. (tuším *.chk) Data jsou většinou již nepoužitelná.

  • Může být označeno k promazání. Windows Log soubory-Systém a některé programy si zapisují svou aktivitu do souboru-logu.Jsou to většinou soubory *.log nebo *.txt.Logy se hodí např. ve chvíli, kdy daný program bezdůvodně padá-pak jde z logu vyčíst, jaké činnosti byly prováděny před tou událostí.Běžnému uživateli však moc nepomohou.Vzhledem k tomu, že se jedná jen o text, tak nedochází k téměř žádnému zpomalení PC.
  • Je to dobré promazat.

Start menu zástupci-Vyhledávání chybných zástupců v nabídce Start.
Zástupci na Ploše-Vyhledávání chybných zástupců na Ploše.

Pokročilé:
Old Prefetch data-Systém si ukládá často spouštěné programy a programy spouštěné při startu do speciální složky, aby k nim byl lepší přístup.Bohužel složka časem nabývá a je dobré ji občas vyčistit.Systém si v případě potřeby tyto soubory znovu zkopíruje.

  • Je dobré to promazat.

Menu Order Cache-Systém si ukládá informace o seřazení položek v nabídce Start.Pokud dojde k vymazání této paměti, tak se všechny položky v nabídce Start seřadí dle abecedy.

  • Tohle je plně na tobě.

Tray Notifikations Cache-Tato položka vyresetuje Cache týkající se ikon v oznamovací oblasti.(typicky-které ikony jsou označeny k automatickému skrytí atd.)

  • Můžeš to promazat.

Velikost okna/Location Cache-Systém si ukládá, pozice okna jaké byly v době ukončení programu. (např. si přesunu správce úloh k hornímu okraji a při dalším spuštění se spustí u horního okraje)Tato paměť se však také s postupem času zaplňuje.

  • Pokud nejsi životně závislý na uložené pozici okna, tak doporučuji vymazat.

User Assist History-Toto vymaže seznam nejpoužívanějších programů z nabídky Start.

  • Je to na tobě-není třeba mazat.

Hotfix Uninstallers-Každá aktualizace systému má i svou odinstalaci.Jenže aktualizace se obvykle neodinstalovávají, a tak tam odinstalátory jen zabírají místo.

  • Je dobré to promazat-odinstalaci aktualizací asi v plánu nemáš.

Vlastní soubory a adresáře-No comment.