Avatar uživatele
mosoj

Co všechno si mohu dovolit zaškrtnout ?

Kolik si toho mohu dovolit jako víceméně laik zaškrtnout v Ccleaner v sekci „pokročilé“.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? led, panenka, Jahoda, anonym před 4984 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bumbes

Trochu podrobností jsem hodil do diskuze, ještě nasdílím PDF Podrobný návod na Ulož.to
Doplňuji:
http://uloz.to/5719715/­ccleaner-podrobny-navod.pdf

Upravil/a: Bumbes

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kvikal

já tam mám zakříškované všechno kromě „vyčistit volné místo“ a zatím se mi nic nic nestalo ale třeba tam máte něco navíc

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

Já mám taky Ccleaner a v sekci pokročilé na první straně nic zaškrtnuto nemám.
Ted jsem to prošla podrobněji a mám tam zaškrtnuto Vymazat jenom soubory ve WINDOWS Temp adresářích starších 24 hodin a Zobrazovat Zprávu o zálohování registrů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Bumbes

Internet Explorer:
Dočasné internetové soubory-Internet Explorer si při surfování internetem ukládá části navštívených stránek do zvláštní složky, aby se při příští návštěvě nemusely znovu načítat.

  • Je to dobré promazat.

Cookie-Některé internetové stránky si do PC ukládají informace (např. funkce automatické přihlašování atd.) ve formě malého textového souboru-Cookie.Některé stránky si např. uloží jen statistiku přístupu a tak se časem složky pro Cookies plní.Při větším počtu mohou nahromaděné Cookies zpomalovat Internet Explorer, ale je to téměř neznatelné.

  • Je to na tobě-když to vymažeš, tak si budeš muset znovu aktivovat všechna automatická přihlašování.

Historie-Historie prohlížení stránek.Nemusím snad rozvádět.

  • Podle mě ji není nutné mazat-maže se sama po určité době.

Posledně navštívené adresy:-Internet Explorer si pamatuje adresy zadané do řádku adresa a pak je nabízí při psaní adresy k ulehčení práce.Postupem času se však tato paměť zaplňuje a znepřehledňuje psaní adresy a navíc se sama nemaže.

  • Je to dobré promazat.

Vymaž Index.dat soubory-Internet Explorer používá soubory Index.dat k ukládání informací o navštívených stránkách, ale také o Cookies a dočasných souborech.Vymazáním tohoto souboru se také předejde/vyřeší většina problémů s mezipamětí, které se projevují např. špatným nebo neúplným načítáním stránek atd.

  • Je to dobré promazat, ale pro úplnost je dobré vymazat ještě dočasné soubory a Cookies.

Posledí místo downloadování-Pokud se stahuje soubor do nějaké složky, tak Internet Explorer při pokusu o stažení dalšího souboru automaticky přejde v okně pro výběr cílové složky na naposledy vybranou složku.

  • Není třeba mazat-používá se spíše při problémech tohoto rázu.

Historie automatického vyplňování formulářů-Internet Explorer si automaticky uchovává informace vepsané do různých kolonek a při jejich opakovaném psaní nabízí automatické dokončení.Pokud se však člověk někdy splete a zadá špatný údaj, tak ten tam už zůstane a při větším množství znepřehledňuje tuto funkci.

  • Je to dobré promazat.

Windows Explorer:
Posledně používané dokumenty-Systém si ukládá odkazy na poslední otevřené dokumenty do složky Start-Poslední Dokumenty

  • Je to dobré promazat pro udržení pořádku.

Spustit (ve Start menu)-Systém disponuje automatickým dokončováním v menu Start-Spustit.Časem se však zadané věci hromadí a funkci znepřehledňují­.(stejné jako Posledně navštívené adresy v IE)

  • Je to dobré promazat pro udržení pořádku.

Search Assintant Autocomplete-Stejné jako předchozí bod akorát v Hledání.
Jiné Explorer MRU-Systém si pamatuje naposledy spuštěné aplikace, Které např. řadí přednostně v různých nabídkách atd.(jinak stejné jako předchozí body)

Systém:
Vysypat koš-No comment.
Dočasné soubory-Systém a různé rpogramy využívají speciální složku pro uložení dočasných souborů, ke kterým není nutný rychlý přístup a v operační paměti by zbytečně překážely.Bohužel se někdy stane, že z nějakého důvodu se soubor po použití neodstraní (pád programu) a zůstane ve složce, kde zabítá místo.

  • Je to dobré promazat.

Schránka-Když si něco dáme ke zkopírování (a nemusí to být jen text), tak si to Windows dočasně uloží. (dále shodné s předchozím bodem)
Zbytky souborů v paměti-No comment.
Chkdsk File Fragments-Pokud se na disku vyskytnou ztracené souborové fragmenty, tak je program pro kontrolu disku uloží v ,,surovém" stavu jako soubory. (tuším *.chk) Data jsou většinou již nepoužitelná.

  • Může být označeno k promazání. Windows Log soubory-Systém a některé programy si zapisují svou aktivitu do souboru-logu.Jsou to většinou soubory *.log nebo *.txt.Logy se hodí např. ve chvíli, kdy daný program bezdůvodně padá-pak jde z logu vyčíst, jaké činnosti byly prováděny před tou událostí.Běžnému uživateli však moc nepomohou.Vzhledem k tomu, že se jedná jen o text, tak nedochází k téměř žádnému zpomalení PC.
  • Je to dobré promazat.

Start menu zástupci-Vyhledávání chybných zástupců v nabídce Start.
Zástupci na Ploše-Vyhledávání chybných zástupců na Ploše.

Pokročilé:
Old Prefetch data-Systém si ukládá často spouštěné programy a programy spouštěné při startu do speciální složky, aby k nim byl lepší přístup.Bohužel složka časem nabývá a je dobré ji občas vyčistit.Systém si v případě potřeby tyto soubory znovu zkopíruje.

  • Je dobré to promazat.

Menu Order Cache-Systém si ukládá informace o seřazení položek v nabídce Start.Pokud dojde k vymazání této paměti, tak se všechny položky v nabídce Start seřadí dle abecedy.

  • Tohle je plně na tobě.

Tray Notifikations Cache-Tato položka vyresetuje Cache týkající se ikon v oznamovací oblasti.(typicky-které ikony jsou označeny k automatickému skrytí atd.)

  • Můžeš to promazat.

Velikost okna/Location Cache-Systém si ukládá, pozice okna jaké byly v době ukončení programu. (např. si přesunu správce úloh k hornímu okraji a při dalším spuštění se spustí u horního okraje)Tato paměť se však také s postupem času zaplňuje.

  • Pokud nejsi životně závislý na uložené pozici okna, tak doporučuji vymazat.

User Assist History-Toto vymaže seznam nejpoužívanějších programů z nabídky Start.

  • Je to na tobě-není třeba mazat.

Hotfix Uninstallers-Každá aktualizace systému má i svou odinstalaci.Jenže aktualizace se obvykle neodinstalovávají, a tak tam odinstalátory jen zabírají místo.

  • Je dobré to promazat-odinstalaci aktualizací asi v plánu nemáš.

Vlastní soubory a adresáře-No comment.

před 4984 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek