janek66

Co víc prospívá čerpadlu ústředního topení a kdy déle vydrží?

Když jede celý den bez přerušení nebo je-li spínáno termostatem dle teploty topné vody.

Nejlepší odpověď
Hlada

Čerpadlo je motor, takže se neopotřebovává, když se netočí. Jinak to ale může být s kotlem a tělesy. Zastavováním čerpadla bude víc kolísat teplota, takže při poklesu pod 40°C bude kotel a ocelová tělesa víc namáhána nízkoteplotní korozí.

Další odpovědi
mosoj

Čerpadlu je to jedno, ale je ve hře ještě mnoho dalších vlivů. Hlavně jakým kotlem a čím topíte.