Hungalabunga

Co vám může rozhodit hlavu z dlouhodobého užívání?

Alkohol známé- hodně lidí skončilo u psychiatra, které další jsou na seznamu rozhození hlavy?

Nejlepší odpověď
annas

Hlavu vám nic nerozhodí, ale psychiku. Co může člověka „rozhodi“, je individuální, záleží na tom, zda je introvert či extrovert.

Uvedu např.

Může jít např. o dlouhodobé užívání léků na uklidnění, tedy proti stresu, Ten může vést k depresi. Člověk vše prožívá, jako by ztrácel smysl života, špatně spí, je podrážděný atd. Někdy si neví rady,. pokusí se o sebevraždu.

Je třeba obrátit se k odborníkovi, dotyčný ztrácí smysl života.
--

Stejně nadměrná konzumace alkoholu ovlivňuje psychiku, Alkohol ničí mozkové buňky, bolí hlava, může se dotyčný chovat agresivně,. ubližuje lidem kolem, ale především sobě. Vyvolává to deprese, i když na chvíli alkohol člověka uvolní , ale z pravidelného alkoholika se stává troska.

Stejně platí i u užívání drog, které také ovlivňuje psychiku, způsobuje změny v chování, vnímání, tedy v oblasti vědomí atd.

Další odpovědi
marci1

S látkovou závislostí se setkáváme u různých chemických skupin látek a podle Mezinárodní klasifikace nemocí se řadí do těchto skupin:

poruchy vyvolané používáním alkoholu
poruchy vyvolané používáním opioidů
poruchy vyvolané používáním kanabinoidů
poruchy vyvolané používáním sedativ a hypnotik
poruchy vyvolané používáním kokainu
poruchy vyvolané používáním jiných stimulancií ( včetně kofeinu)
poruchy vyvolané používáním halucinogenů
poruchy vyvolané používáním tabáku
poruchy vyvolané používáním organických rozpouštědel
poruchy vyvolané používáním několika látek a používáním jiných psychoaktivních látek
Mezi závislosti se v Mezinárodní klasifikaci nemocí řadí i tzv. Patologické hráčství.
🙂

Zdroj: https://www.cpzp­.cz/clanek/1220-0-Navykove-latky-I.html

yuko

Rozhodit hlavu nam muze cokoliv a nemusi to byt jen to, co nam projde zaludkem, jako ruzna leciva, cigarety, vodni dymka, drogy, potraviny, napoje aj.
Rozhodit hlavu nam muze manzel, partner, sef, kolega v praci, spoluzak ci internetovy kamarad, ktery nas psychicky tyra a sikanuje. Taky se muze objevit neprijemny soused, ale i to se da vyresit. A pak je to Internet, hrani her, gambling, ruzne jine zavislosti treba na Instagramu atd. Pokud budete denne sledovat a cist negativni zpravy, tak Vas to muze takz rozhodit, vetsinou vsak kratce. Clovek si tak nejak zvykne, nic jineho mu nezbyva. Takze vseho s mirou a mit kolem sebe fajn pratele a hlavne hodneho partnera. Ze vseho je vychodisko. Aneb, kdyz nejde o zivot, tak jde o hovno.

Altair-AC

Drogy

zjentek

Hlavu nám může kvalitně rozhodit třeba jinej šofér, pokud někde dlouhodobě brzdíme provoz atd.!