Viktorie II.

Co upřednostňujete při nákupu vakuově balených uzenin?

Šťastní to lidé, kteří nechtějí z přesvědčení jíst takové výrobky. Ono ty krájené – pultové nejsou o nic lepší než vakuované, a nebo si vyrábíte uzeniny sami?

Nejlepší odpověď
Malvína

obsah masa ve výrobku v procentech

Vakuované uzeniny kupuji jen a pouze v Lidlu. Sleduji procenta masa ve výrobku. Jejich šunky od kosti nebo schwarzwaldské jsou vynikající, a je velká škoda absence pultového prodeje uzenin.

Další odpovědi
Drap

jiná odpověď...

Nikdy nekupuji vakuované uzeniny. Tak velký hlad jsem ještě neměl.

GM

jiná odpověď...

Vakuované uzeniny nekupuji, čerstvé vyjímečně.

elkon

jiná odpověď...

Nekupuji, pokud k tomu dojde, tak pouze výjimečně, když není jiná možnost.

aliendrone

jiná odpověď...

Vlastní zkušenost a doporučení známých. (přesněji známých typu „jejich úsudek nestojí za starou belu“). :)
Průmyslové uzeniny jsou v dnešní době až na vyjímky KATASTROFA! Kvalitu si udržuje jakž takž uherák Pick a obecně věci z nejvyšší cenové ligy. I tak to ale silně pokulhává, třeba mnohé Fuety už mají standardní kašovitou konzistenci, eh, škoda mluvit. :(

Pultové uzeniny v nákupácích jsou kentus – zpravidla jde o vakuově balené, kterým dobíhá expirace. Např. v Kaufu když se pozorně podíváš u pultového prodeje, tak někde uvidíš nenápadnou cedulku, že MUSÍŠ spotřebovat nakoupené zboží do 24 hodin! Hádej PROČ? ;) :D :D

Jiří Bohumil

jiná odpověď...

Všechny další tři, postupně uvedené možnosti. Pokud se člověk řídí „všeho s mírou“, tak je podle mne vše zdravé a je hloupost si něco odepírat jenom proto, že někdo tvrdí že je to „nezdravé“. Jediné co vylučuji je kouření, ale to není o jídle. A jako doklad o správnosti mého přístupu bych mohl uvést svůj poměrně „pokročilý“ věk.:-)

Lgee

obsah masa ve výrobku v procentech

WhiteCrow

jiná odpověď...

Podle chuti, složení a záruky, třeba uzenou makrelu si kupuju jen vakuovanou

Jana Bártová

obsah masa ve výrobku v procentech

beowafle

design obalu

Viktorie II.

elkon, i když kupuješ výjimečně, tak podle kterých kritérii?

elkon

Zajímá mě výrobce (podle ohlasu dalších spotřebitelů) a složení výrobku.

elkon

Ještě doplním, že uzeniny nijak ani nevyhledávám. Nejsou moc zdravé-obecně. A zvlášť v této době, kdy se k jejich výrobě použije bůhví co.